Eklem Yüzük Modası Devam Ediyor

24 Ocak 2018
Eklem Yüzük Modası Devam Ediyor

Birden fazla küpe deliği modasından daha sonralar gelişen ve özellikle kadınlar arasında yayılan eklem yüzük modası, 2014’den beri revaçta ve her zaman yükselişini sürdürmeye devam ediyor. Henüz birden fazla küpe deliği kadar popüler olmasa da, farklılığı arayan ve denemek isteyen kadınlar arasında çoktandır popüler olmaya başladı bile. Eklem yerlerine takılmak için imal edilen yüzük modelleriyle ellerin güzelliği ve şıklığı da ortaya çıkıyor. Özellikle ilkbahar ve yaz modasının bir meyvesi olan eklem yüzük modasının temellerini yazıyoruz.

Bir Hint akımı mı?

Eklem yüzük modasının ülkemizde görülmeye başladığı zamanlar 2014’dür. Bu dönemden itibaren yaygınlaşmaya başlamasının sebebi, Uzakdoğu dizilerinin ülkemizde popülerliğini arttırmaya başlamasıdır. Hint dizlerinin seyredilmesiyle beraber eklem yüzük modası da kendisini gösterdi. Dizilerdeki Hint kadınlarının birden fazla yüzükle harika bir aksesuar kombini meydana getirmeleri, ülkemizdeki modayı da etkilemeye başladı.

  1. Midi yüzük trendini yakala

Eklem yüzük veya midi yüzük trendi birden fazla parmağa takılan midi yüzük modellerinin normal yüzüklerle eşsiz bir kombin meydana getirmesini sağlıyor. Ülkemizde de yayılmaya başlayan trendin erkekler arasında da ortaya çıktığını ifade edebiliriz. birden fazla taşlı yüzük stillerinin kullanılarak, ellerin daha gösterişli olmasını sağlayan erkeklerin mini yüzük tasarımları kullanmamalarının sebebi ise, daha narin ve hanımca tasarıma sahip olmalarıdır.

  1. Siyah ve gümüş tasarımlar ön planda

2014’den beri eklem yüzük modelleri içerisinde sadelik ön planda kalıyor. Henüz desenli ve taşlı modelleri trend olarak yayılmasa da, diğer yüzük modelleriyle mükemmel bir kombin meydana getirebilmek için gümüş, altın sarısı veya siyah renklerin tercih edilmesi daha iyi oluyor.

  1. Daha egzotik ve zengin modeller

Sadelikten hoşlanmayan kadınlar ise, eklem yüzük modellerini desenli ve daha canlı renklerden oluşan tasarımlar arasından seçebilir. Gündelik kıyafet tarzınıza göre veya ilkbahar gibi sıcak sezonlarda renkli ve desenli modellerin seçilmesi daha iyi olabilir. Böylece enerjinizi ve samimi yanınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

  1. Farklı formlara giren eklem yüzükleri

Eklem yüzük trendi yayılmaya başladıkça farklı tasarımlar da ortaya çıkmaya başladı. Yuvarlak ve eklem kısmında sabit duran modellerin yanı sıra, parmağı saran eklem yüzük formları da tercih edilmeye başladı. Bir büyücünün parmağındaki sihirli yüzüğü andıran şekillerin farklı tarza sahip olmayı dileyenler için oldukça ideal bir tarz olduğunu söylemek mümkündür.

  1. Boncuklu eklem yüzük modelleri

Enerjik, sıcakkanlı ve özgürlük düşkünleri için eklem yüzük formlarının çok daha eşsiz tasarımlı modelleri de yer alıyor. Özellikle yaz ve ilkbahar sezonu için ideal bir tercih olabilecek boncuk detaylı eklem yüzük modelleri, birbirinden farklı renge sahip boncuklarla harika bir görünüm sunuyor.

  1. Hayvan figürlerine sahip eklem yüzükleri

Belki herkes tarafından tercih edilmez ama hayvanları sevenler için de hayvan figürlerine sahip eklem yüzük modelleri yer alıyor. Değişik bir formu ifade eden hayvan desenli eklem yüzük modelleri; kedi, köpek veya kuş gibi herkesçe sevilen hayvan figürlerinden oluşuyor.

  1. Zıt renklerin bir arada kullanımı

Eklem yüzük modasında önemli olan zıt renklerin kullanımı, iyi bir imaj yakalamak isteyenler için uygulanabilir. Temel zıt renklerin aynı anda değişik parmaklarda kullanılarak değişik bir tarza sahip olabilirsiniz. Ya da, tutulan takımın renklerinden bir kombin meydana getirerek, eklem yüzük modasına uyum sağlayabilirsiniz.

Daha özgün şeyler yaratarak, eklem yüzük modasını kendi tarzınızla harman edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.