Tarzına Göre En Şık Aksesuar

01 Şubat 2018
Tarzına Göre En Şık Aksesuar

Aksesuar tercihleri erkek veya kadının karakteri ve tarı hakkında çok önemli bilgiler veriyor. Seçilen renkten, tasarımın inceliğine ve kalınlığına kadar her detay önemli bir tarzın yansıması haline geliyor. Giderek daha da güçlenen takı ve aksesuar dünyasının karakterize edilen kolye, yüzük, bileklik ve daha birçok ürünleri şıklığı benimseyen her erkek ve kadın için olmazsa olmazlar arasında terini alıyor. Giyim tarzını mükemmel kılmak için çok fazla zaman harcamanıza asla gerek yok. Ufak aksesuarlarla önemli değişiklikler yaşayabilirsiniz.

  1. Siyah karakterimin bir parçası diyenlere

En temel renkler arasında yer alan siyahın diğer renklerle uyumu da oldukça basittir. Her ne kadar çokça tercih edilmese de kıyafet ve takılar için siyahin farklı kombinler şeklinde kullanılanımı oldukça yaygındır. Sadece siyah rengi kullanan ve bunu karakterinin veya yaşam tarzının parçası sayanların sayısı da az değildir. Yine, daha çok kombin edilerek kullanılan siyahın kolye tasarımları, beyaz tişört veya bluzla beraber mükemmel bir kombin meydana getiriyor. Yine siyah taş modelleri kullanılarak imal edilen küpe ve kolye modelleri de kadınlar arasında yaygınlaşmaya başlıyor.  Özellikle önemli gün ve geceler için kullanılan siyahın çekiciliği, sadece çantada veya kıyafette değil, takı dünyasında da kendisini gösteriyor.

  1. Ben otantik bir yapıya sahibim

Yeni bir trend olarak yayılmaya başlayan ve sokak modasının bir parçası olduğunu söyleyebileceğimiz otantik tarzlar, özellikle yazın çok fazla şekilde fark edilebilir. Kışın ise, daha çok salaş ve bol giyimin üzerine giyilen kabanlardan dolayı fark edilebilir tarafı kalmıyor. Ancak bu kişileri takılarından tanımak mümkündür. Eğer siz de, otantik tarzı sevenler arasında yer alıyorsanız, boncuk işlemeleri yüzük veya kolye modellerini mutlaka temin etmelisiniz. Genellikle çok daha alışılagelmiş giyim tarzının dışına çıkarak daha rahat, egzotik ve doğaya özgü giyim tarzını benimseyen otantikler, bileklerine doladıkları kalın ve boncukluk takı modelleriyle fark edilebilirler. Ayrıca, büyük ve geniş kolyeleri de, otantiklerin asla vazgeçemedikleri aksesuarları arasında yer alıyor.

  1. Renklilik hayatımın ve mizacımın bir nefesi

Siyahı ve griyi sevenler kadar, renkliliği bir nefes gibi benimsemiş kişilerin de olduğunu söylemek gerekiyor. Özellikle kadınlar için renklilik duygusu çok daha ön plandadır. Erkekler ise, daha gri tonda giyim ve aksesuar tercihinde bulunuyor. Kadınların kış mevsimlerindeki en sıcak renginin pembe olması, onları kapalı ve gri havalarda da enerjik ve sıcak kanlı bir hale getiriyor. Renkli tarza sahip kişilerin elde edecekleri birbirinden farklı renklere sahip kolye, yüzük ve bileklik modelleriyle canlılıklarını dışarıya da yansıtmaları mümkündür. Ancak bu renklilikle ilgili sevecenliklerini hassas ve kurumsal iş akışlarına karıştırmamaları da gerekiyor. İşyerinde çok renkli takı ve giyim için kıyafet seçmek doğru olmayabilir.

  1. Spor giyimi sevenler

Aslında gündelik hayatın en fazla tercih edilen giyim tarzıdır. Ancak kimisi, rahat olduğu için spor giyinir, kimisi de gerçekten spor giyimin bir tarz olduğuna inandığı ve bunu benimsediği için giyinir. İkisi arasında önemli farklar vardır. Spor giyimi tarz olarak seçenlerin kullandıkları takı ve aksesuarlar, onları normal olarak spor giyinenlerden ayırıyor. Kol saatleri, kadınlar için bileklik modelleri, yüzük veya sportif imajı destekleyecek her türlü takı aksesuarları spor giyimi sevenlerin asla vazgeçemedikleri detaylar arasında yer alıyor. Rahatlık için spor giyimi seçenler ise, aksesuar tercih etmez ve daha spontane takılabilirler.

 

Prepared by  T-Soft E-Commerce.