Ünlülerin Tercih Ettiği Takı Modelleri

12 Şubat 2018
Ünlülerin Tercih Ettiği Takı Modelleri

Takı dünyasına yenilik kazandıran yaklaşımlarla moda rüzgarı estiren ünlülerin takı modellerine daha yakından göz atmak gerekiyor. Böylece, kendiniz için de özgün bir takı belirlerken neleri dikkate alınacağınızı da bilebilirsiniz. En fazla takip edilen ünlülerin takıyı en fazla kullanan isimlerin giyimlerinden derlenilen yardımcı rehber tadındaki yazımızı sonuna kadar okuyun!

  1. Göz önündeki kadın: Rihanna

Takı denildiği zaman Rihanna en önemli isimler arasında yer alıyor. Çünkü ünlüler arasında takıya önem veren melek olarak da biliniyor. Bir elmas balosundaki kıyafetini süsleyen takı modelleri de bunun en önemli kanıtlarından birisi oldu. Gündelik giyimini sportif kıyafetlerden seçen Rihanna, ince ve sade takılar kullanarak spor giyimini tamamlıyor. Ancak özel gün ve geceler için gittiği davetlerde gösterişli kıyafetini daha da zenginleştiren büyük taşlı takı modellerini çokça tercih ediyor. Bu hususta Rihanna’nın dikkat ettiği önemli bir husus, renkli takıları seçiyor olmasıdır. Ayrıca Rihanna’nın eklem yüzük modasına da ilgi gösterdiğini söylemek durumundayız. Dünyayı kasıp kavuran Hint modasına yönelik Rihanna’da sessiz kalmıyor ve renkli eklem yüzüklerini sportif kıyafet tarzının vazgeçilmezi arasında sayıyor.

  1. Gösterişli takıları seven kişi: Beyonce

Rihanna’dan sonra takı modelleriyle en çok dikkati çeken isim, Beyonce’dir. Kliplerinde de takı kullanımına önem veren ismin en fazla sevdiği takı modelleri büyük ve iri modellerdir. İnce ve klasik tarz takı modellerini asla tercih etmeyen modelin gündelik kullanımda da kalın bileklik ve kolye modellerini çokça tercih ettiğini söylemek mümkündür. Vücut yapısının da iri ve büyük takı modellerine uygun olması, tercihini bu yönde kullanan Beyonce’yi farklı kılabiliyor. Ancak vücut hatları itibariyle zayıf kişiler için kalın ve iri modeldeki takı modellerinin seçilmesi doğru olmayabilir. Beyonce, dikkatleri üzerine çeken tılsımlı taşlarla süslü takı modelleriyle modaya yön vermeye devam ediyor diyebiliriz.

  1. Doğal taşların temsilcisi: Vergara

Ünlüler arasında en farklı takı modeline ve koleksiyonuna sahip olan Vergara, doğal taşlardan imal edilen takıları çokça kullanıyor. Gösterişli ve sade yapılara sahip doğal taşlardan imal edilen seçtiği kolye modellerinin oldukça büyük ve iri olmasından bunu anlamak mümkündür. Açık dekolteli kıyafetlerinin üzerine boyun tarafını tamamen kaplayan kolye modellerindeki iri taşlar, göz renkleriyle uyumlu ve harika bir görünüm elde etmesini sağlıyor. Zümrüt, yakut ve safir gibi doğal taş merakı  bulunduğunu düşündüğümüz sanatçının tercih ettiği takı modellerindeki bu hassasiyet, doğal ve sadeliğinin karakter haline geldiğini bize gösteriyor. Vergara tarafından önem verilen takılar arasında kolyeler önemli bir yer ifade ediyor.

  1. Pırlanta tutkunu bir isim: Angeline Jolie

Ünlü oyuncunun en çok dikkat çeken özelliklerinden biri, her davet ve özel gecede kıyafet için tercih edilen takı modelleridir. Bu konuda Angeline Jolie, pırlantadan kesinlikle taviz vermiyor. Herkes tarafından tercih edilebilecek bir takı modeli olmasa da, göz önünde yer alan bir oyuncunun takı tercihinden bahsetmeden geçmek doğru olmazdı. Genel olarak, ince ve aşırı parlak pırlanta modellerini tercih eden oyuncunun bu konudaki tutkusunu herkes tarafından biliniyor.

  1. Takılarıyla ilgi odağı olan isim: Kate Middleton

Takı konusunda son olarak Kate Middleton değinmek gerekiyor. Özellikle küpe modelleri konusunda dikkatleri üzerine çeken modelin kalın ve birden fazla küpe deliğiyle yarattığı harika kombinler konuşuluyor. Genel olarak asmalı küpe modellerini tercih eden Kate Middleton, renkli takı modellerine ilgi duyuyor. Boyun kısmını saran gerdanlık modelleriyle de özel gün ve gecelerde fotoğraflanan modelin sahip olduğu takı zevki modaya yön vermeye devam ediyor.

Prepared by  T-Soft E-Commerce.